PROJEKTOWANIE BLOKÓW OPERACYJNYCH

Projektowanie łączy wiedzę specjalistyczną o sprzęcie medycznym z jego przeznaczeniem. Bierze pod uwagę charakterystykę zabiegów oraz umieszcza sprzęt tak, aby zapewnić maksymalny komfort pacjentom, operatorom i personelowi. Dzięki temu zapobiega kolizjom i przypadkowemu łączeniu urządzeń od różnych producentów.

PRZYGOTOWANIA PROJEKTU

Jest to sfera, która pozwala zaoszczędzić koszty poprawek, tak często zdarzające się na etapie wykonawczym.

TMS Medical przygotowując projekt, pokazuje szczegółowe konfiguracje sprzętu z uwzględnieniem rzeczywistych wymiarów. Następnie nanosi je na model 2D, po to, aby w kolejnej fazie pokazać wszelkie uwarunkowania w formie modelu 3D. Użytkownik jeszcze przed powstaniem rzeczywistej sali może z dokładnością do milimetrów zobaczyć jak będzie wyglądało usytuowanie, np. monitorów głównych, referencyjnych. Może zweryfikować odległości względem pełnego zakresu ruchów blatu stołu operacyjnego, kolumn sufitowych, lamp operacyjnych, angiografu, aparatu RTG, robota daVinci i wielu innych urządzeń. Nawet niezależnie dostarczane elementy wyposażenia, pochodzące od różnych producentów, zostaną przez nas przygotowane w sposób, który zagwarantuje ich pełną koordynację.

Projektowanie to niewidoczna część naszej działalności. Klient widzi projekt i produkt końcowy w postaci gotowej sali operacyjnej, zabiegowej, hybrydowej, OIOM, OIT, SOR itp. Stanowi ona podstawowe tło dla rzeczywistych kompetencji w dziedzinie technologii medycznej, która w Polsce, jako że nie ma kierunków kształcących w tej dziedzinie, gromadzi nieliczną grupę osób, które dzięki wieloletnim doświadczeniom w branży są w stanie sprostać takim wyzwaniom.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wchodzisz na stronę, na której znajdziesz treści dotyczące wyrobów medycznych przeznaczone tylko dla profesjonalistów.

Klikając „Akceptuję”, potwierdzasz, że jesteś taką osobą i chcesz zapoznać się z treścią strony.

Akceptuję