SYSTEMY OŚWIETLENIA CHROMAVISO

Spędzając większość dnia w pomieszczeniach, głównie podczas pracy, narażamy się na negatywny wpływ sztucznego oświetlenia na nasze zdrowie. Zmiana trybu pracy, aby spędzać więcej czasu na zewnątrz, często nie jest możliwa. Wspólnie z naszym partnerem, firmą Chromaviso, specjalistą w dziedzinie oświetlenia, proponujemy nowe podejście do promowania zdrowia wśród osób spędzających większość czasu w pomieszczeniach – oświetlenie prozdrowotne oparte na badaniach naukowych.

W przypadku sal operacyjnych, gdzie warunki są szczególnie wymagające, zaprojektowano oświetlenie z serii Chroma Zona. Podczas długotrwałych operacji koncentracja personelu jest kluczowa. Dlatego opracowano dedykowane oświetlenie strefowe, które dzieli pomieszczenie na obszary oświetlone światłem zielonym i czerwonym (nie monochromatycznym), zapewniając komfortowe warunki dla chirurga patrzącego na obraz w monitorze, a także personelu pomocniczego. Oświetlenie zapewnia przyjemne i ergonomiczne warunki pracy, poprawia nastrój oraz zmniejsza zmęczenie – co bezpośrednio przekłada się na poprawę zdrowia personelu i lepsze wyniki leczenia.

CHROMA ZONA NA SALI OPERACYJNEJ

Chroma Zona oferuje także dedykowany tryb oświetlenia dla klasycznych operacji, dzieląc salę operacyjną na trzy strefy oświetlenia. Bezpośrednio nad stołem operacyjnym zapewnione jest intensywne oświetlenie, które ma na celu wyrównanie luminancji w polu operacyjnym. Aby zapewnić komfortowe oświetlenie dla pozostałego personelu natężenie oświetlenia zmniejsza się stopniowo wraz z odległością od stołu operacyjnego, co redukuje obciążenie organizmu spowodowane efektem olśnienia związanym z użyciem lamp operacyjnych.

CHROMA ZENIT

Jeśli nasze pomieszczenia nie będą spełniać ludzkich potrzeb wynikających z cyklicznego rytmu dobowego, będziemy ryzykować naszym zdrowiem. Dlatego, musimy wziąć pełną odpowiedzialność za takie projektowanie przestrzeni roboczych, z odpowiednim oświetleniem w ciągu dnia i nocy, aby utrzymać stabilny cykl dobowy, który zapewnia nam zdrowie – te słowa Torbena Skov Hansen’a z Chromaviso przyświecały tworzeniu systemu oświetlenia Chroma Zenit, który zgodne z cyklem okołodobowym, dostosowuje się do zmieniających się warunków oświetleniowych i kolorystycznych, zapewniając korzyści zdrowotne o każdej porze dnia i nocy przy zachowaniu widoczności.

Wszystkie rozwiązania firmy Chromaviso są projektowane indywidualnie, aby spełniać specyficzne  wymagania każdego klienta, niezależnie od tego, czy jest to sala operacyjna, gabinet lekarski, szpital psychiatryczny czy dom opieki.

Skuteczność rozwiązań Chromaviso została potwierdzona w licznych badaniach i ankietach przeprowadzonych w ponad 3000 instalacji w Skandynawii. Zapraszamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej i wspólnie stworzyć zdrowsze środowisko pracy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wchodzisz na stronę, na której znajdziesz treści dotyczące wyrobów medycznych przeznaczone tylko dla profesjonalistów.

Klikając „Akceptuję”, potwierdzasz, że jesteś taką osobą i chcesz zapoznać się z treścią strony.

Akceptuję